6841 Wybieramy probiotyk <div style="text-align: justify;">Przyjmowanie prebiotyków zalecane jest nie tylko podczas stosowania antybiotykoterapii, ale także na co dzień – profilaktycznie. Niestety u większości osób można zaobserwować niewłaściwy skład flory jelitowej, co przekłada się na różnego typu problemy zdrowotne. Z pewnością prowadzony tryb życia przez wiele osób nie sprzyja utrzymaniu korzystnej mikrobioty. Gdy dojdzie do przerostu patogenów, rozpoczyna się cała kaskada problemów.&nbsp;</div><div style="text-align: justify;"><br></div><div style="text-align: justify;"><b>SANPROBI Barrier, Lactibiane IKI, a może jeszcze inny probiotyk – czym kierować się podczas wyboru?</b><br></div><div style="text-align: justify;"><br></div><div style="text-align: justify;">Z całą pewnością na rynku jest bardzo dużo gotowych preparatów zawierających probiotyki, jednakże nie zawsze ich jakość jest dobra. Niektóre z nich są mało skuteczne i najczęściej dotyczy to tych najtańszych produktów. Bardzo ważne jest to, aby zwracać uwagę nie tylko na ilość bakterii w kapsułce, ale na ilość szczepów. Dobrej jakości probiotyki mają dziewięć czy dziesięć różnych szczepów probiotycznych. Oczyścicie ilość mikroorganizmów również musi być odpowiednio wysoka, gdyż część z nich i tak nie zdoła trafić do jelita grubego, gdyż zostanie zniszczona podczas kontaktu z żółcią, enzymami trawiennymi i kwasem solnym. Dużą popularnością cieszy się Vivomixx, czyli kompozycja ośmiu szczepów liofilizowanych żywych bakterii. Osiem szczepów bakterii zawiera także produkt SANPROBI Barrier - <a href="https://evita.sklep.pl/pl/p/Sanprobi-Barrier-40-kapsulek/23112312">więcej na stronie</a>. Oba preparaty stosowane są w przypadku dysbiozy jelitowej i w celu odbudowania uszkodzonej bariery jelitowej.&nbsp;<br></div><div style="text-align: justify;"><br></div><div style="text-align: justify;"><b>Na co jeszcze zwrócić uwagę?</b><br></div><div style="text-align: justify;"><br></div><div style="text-align: justify;">Sięganie po pierwszy lepszy probiotyk z apteki z pewnością mija się z celem. Ponadto innych szczepów potrzebować będziemy w przypadku dane dolegliwości. Nie bez znaczenia jest także to, czy dane probiotyki stosuje się osobno czy też lepsze działanie wykazują przyjmowane razem. Okazuje się, że źle skomponowany probiotyk może przyczynić się do tego, że znajdujące się w jednej kapsułce bakterie będą znosić swoje prozdrowotne właściwości, a więc okażą się bezskuteczne.<br></div> 2017-11-28

Wybieramy probiotyk

2017-11-28
Przyjmowanie prebiotyków zalecane jest nie tylko podczas stosowania antybiotykoterapii, ale także na co dzień – profilaktycznie. Niestety u większości osób można zaobserwować niewłaściwy skład flory jelitowej, co przekłada się na różnego typu problemy zdrowotne. Z pewnością prowadzony tryb życia przez wiele osób nie sprzyja utrzymaniu korzystnej mikrobioty. Gdy dojdzie do przerostu patogenów, rozpoczyna się cała kaskada problemów. 

SANPROBI Barrier, Lactibiane IKI, a może jeszcze inny probiotyk – czym kierować się podczas wyboru?

Z całą pewnością na rynku jest bardzo dużo gotowych preparatów zawierających probiotyki, jednakże nie zawsze ich jakość jest dobra. Niektóre z nich są mało skuteczne i najczęściej dotyczy to tych najtańszych produktów. Bardzo ważne jest to, aby zwracać uwagę nie tylko na ilość bakterii w kapsułce, ale na ilość szczepów. Dobrej jakości probiotyki mają dziewięć czy dziesięć różnych szczepów probiotycznych. Oczyścicie ilość mikroorganizmów również musi być odpowiednio wysoka, gdyż część z nich i tak nie zdoła trafić do jelita grubego, gdyż zostanie zniszczona podczas kontaktu z żółcią, enzymami trawiennymi i kwasem solnym. Dużą popularnością cieszy się Vivomixx, czyli kompozycja ośmiu szczepów liofilizowanych żywych bakterii. Osiem szczepów bakterii zawiera także produkt SANPROBI Barrier - więcej na stronie. Oba preparaty stosowane są w przypadku dysbiozy jelitowej i w celu odbudowania uszkodzonej bariery jelitowej. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Sięganie po pierwszy lepszy probiotyk z apteki z pewnością mija się z celem. Ponadto innych szczepów potrzebować będziemy w przypadku dane dolegliwości. Nie bez znaczenia jest także to, czy dane probiotyki stosuje się osobno czy też lepsze działanie wykazują przyjmowane razem. Okazuje się, że źle skomponowany probiotyk może przyczynić się do tego, że znajdujące się w jednej kapsułce bakterie będą znosić swoje prozdrowotne właściwości, a więc okażą się bezskuteczne.