4695 Leki ziołowe na wątrobę <span id="docs-internal-guid-4f6605a0-e1a5-2202-b970-dc2d94dca81a"><p dir="ltr" style="line-height:1.38;margin-top:0pt;margin-bottom:0pt;"><span style="font-size: 12px; font-family: Arial; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Wątroba jest jednym z najważniejszych organów człowieka. Odpowiada m.in. za wytwarzanie żółci oraz oczyszczanie krwi z różnego rodzaju toksyn. Dolegliwością z nią związane objawiają się ostrym bólem i gnieceniem w prawym boku. Lekarstwem mogą być w tym przypadku <a href="http://www.lekinatury.pl/">leki ziołowe lekinatury.pl</a>.</span></p><br><p dir="ltr" style="line-height:1.38;margin-top:0pt;margin-bottom:0pt;"><span style="font-size: 12px; font-family: Arial; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Jednym z najskuteczniejszych ziół na problemy z wątrobą jest ostropest plamisty. Zawiera ono sylimarynę, czyli naturalny kompleks flawonoidów. Chroni ona wątrobę przed toksynami, działa przeciwzapalnie, regenerująco. Zapobiega również jej marskości i tworzeniu się bolesnych kamieni żółciowych. </span></p><br><p dir="ltr" style="line-height:1.38;margin-top:0pt;margin-bottom:0pt;"><span style="font-size: 12px; font-family: Arial; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Do skutecznych leków ziołowych należy także karczoch zwyczajny, warzywo charakterystyczne dla kuchni śródziemnomorskiej. Zawiera on cenne przeciwutleniacze oraz prebiotyk - inulinę. Dla wątroby najlepsze są liście oraz korzenie karczocha. Znajduje się w nich cynaryna, która pobudza wydzielanie żółci, a także przyspiesza opróżnianie się pęcherzyka żółciowego. Obniża również poziom cholesterolu. W leczeniu najczęściej zastosowanie znajdują ekstrakty w postaci tabletek lub płynu. </span></p><br><span style="font-size: 12px; font-family: Arial; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Popularnym ziołem żółciopędnym jest także dziurawiec. Flawonoidy, które zawiera mają działanie rozkurczowe i zapobiegają powstawaniu kamieni. Ziele bardzo korzystne wpływa na trawienie, warto więc pić je po obfitym i tłustym posiłku (najlepiej spożywać ciepły napar). Jednak ekstrakt z dziurawca zawierający alkohol może obniżyć działanie np. pigułek antykoncepcyjnych.</span></span> 2016-05-21

Leki ziołowe na wątrobę

2016-05-21

Wątroba jest jednym z najważniejszych organów człowieka. Odpowiada m.in. za wytwarzanie żółci oraz oczyszczanie krwi z różnego rodzaju toksyn. Dolegliwością z nią związane objawiają się ostrym bólem i gnieceniem w prawym boku. Lekarstwem mogą być w tym przypadku leki ziołowe lekinatury.pl.


Jednym z najskuteczniejszych ziół na problemy z wątrobą jest ostropest plamisty. Zawiera ono sylimarynę, czyli naturalny kompleks flawonoidów. Chroni ona wątrobę przed toksynami, działa przeciwzapalnie, regenerująco. Zapobiega również jej marskości i tworzeniu się bolesnych kamieni żółciowych.


Do skutecznych leków ziołowych należy także karczoch zwyczajny, warzywo charakterystyczne dla kuchni śródziemnomorskiej. Zawiera on cenne przeciwutleniacze oraz prebiotyk - inulinę. Dla wątroby najlepsze są liście oraz korzenie karczocha. Znajduje się w nich cynaryna, która pobudza wydzielanie żółci, a także przyspiesza opróżnianie się pęcherzyka żółciowego. Obniża również poziom cholesterolu. W leczeniu najczęściej zastosowanie znajdują ekstrakty w postaci tabletek lub płynu.


Popularnym ziołem żółciopędnym jest także dziurawiec. Flawonoidy, które zawiera mają działanie rozkurczowe i zapobiegają powstawaniu kamieni. Ziele bardzo korzystne wpływa na trawienie, warto więc pić je po obfitym i tłustym posiłku (najlepiej spożywać ciepły napar). Jednak ekstrakt z dziurawca zawierający alkohol może obniżyć działanie np. pigułek antykoncepcyjnych.