4388 Jak działa pulsometr? <span id="docs-internal-guid-1b4ce93b-e5a2-07d0-2656-346b763e1ece"><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;">Najczęściej osobami decydującymi się na zakup pulsometru są biegacze. Pozwala on na bieżąco kontrolować własne wyniki. Przy zastosowaniu odpowiedniego gadżetu, możliwe jest zestawienie tętna z uwzględnieniem konkretnego momentu treningu i prędkością.</span></p><br><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;"><b>Sposób działania</b></span></p><br><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;">Działanie pulsometru zazwyczaj opiera się o czujnik w postaci opaski zakładanej na klatkę piersiową oraz odbiornik, rejestrujący informacje zbierane przez opaskę. Na odbiorniku dodatkowo mogą być wyświetlane informacje o pozycji GPS, czasie treningu i prędkości. </span></p><br><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;">Na pulsometrze również podawane są dane, dotyczące stanu wydolności organizmu, które są wyrażone w procentach. Uwzględnia się tutaj maksymalny oraz minimalny puls, jaki wystąpił. Część z pulsometrów liczy również spalone kalorie. </span></p><br><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;"><b>Po co korzystać z pulsometru?</b></span></p><br><span style="vertical-align: baseline;">Przede wszystkim, <a href="http://mmo.pl/133-pulsometry-i-zegarki">pulsometry </a>używa się w celach kontrolnych. Wiele modeli posiada alarm, uruchamiający się, jeśli tętno jest zbyt wysokie. Należy wówczas zwolnić, aby ustabilizować tętno. Poza tym, możliwe jest analizowanie historycznych danych z treningów. Ma on też działanie motywacyjne, jeżeli regularnie wykonuje się treningi. Uzyskanie niższego pulsu przy podobnym wysiłku fizycznym oznacza, iż forma uległa znacznej poprawie.</span></span> 2016-04-07

Jak działa pulsometr?

2016-04-07

Najczęściej osobami decydującymi się na zakup pulsometru są biegacze. Pozwala on na bieżąco kontrolować własne wyniki. Przy zastosowaniu odpowiedniego gadżetu, możliwe jest zestawienie tętna z uwzględnieniem konkretnego momentu treningu i prędkością.


Sposób działania


Działanie pulsometru zazwyczaj opiera się o czujnik w postaci opaski zakładanej na klatkę piersiową oraz odbiornik, rejestrujący informacje zbierane przez opaskę. Na odbiorniku dodatkowo mogą być wyświetlane informacje o pozycji GPS, czasie treningu i prędkości.


Na pulsometrze również podawane są dane, dotyczące stanu wydolności organizmu, które są wyrażone w procentach. Uwzględnia się tutaj maksymalny oraz minimalny puls, jaki wystąpił. Część z pulsometrów liczy również spalone kalorie.


Po co korzystać z pulsometru?


Przede wszystkim, pulsometry używa się w celach kontrolnych. Wiele modeli posiada alarm, uruchamiający się, jeśli tętno jest zbyt wysokie. Należy wówczas zwolnić, aby ustabilizować tętno. Poza tym, możliwe jest analizowanie historycznych danych z treningów. Ma on też działanie motywacyjne, jeżeli regularnie wykonuje się treningi. Uzyskanie niższego pulsu przy podobnym wysiłku fizycznym oznacza, iż forma uległa znacznej poprawie.