4216 Pielęgnacja soczewek kontaktowych <span id="docs-internal-guid-bc6eec1d-6543-bfda-9de2-d120354cc672"><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;">Soczewki kontaktowe zrobiły błyskawiczną karierę i wiele osób wprost nie wyobraża sobie bez nich życia. Komfort, jaki zapewniają (chociażby brak problemów z uprawianiem sportu, zaparowanymi i brudnymi szkłami), technologie (np. hydrożelowe, zapewniające oczom max ilość tlenu, zmieniające kolor tęczówki), przystępna cena zjednały im rzesze krótko- i dalekowidzów. Soczewki, choć wygodne, niepozorne i mało widoczne, zużywają się, ulegają zanieczyszczeniu i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. &nbsp;</span></p><br><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;"><b>Jak pielęgnować soczewki kontaktowe?</b></span></p><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;"><b><br></b></span></p><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;">Soczewki po zdjęciu z oka należy zanurzyć w wielofunkcyjnym płynie, który zdezynfekuje, opłucze, nawilży i bezpiecznie przechowa je do następnego założenia. Jednym z takich płynów jest oferowany przez Bauch&amp;Lomb <a href="http://www.piekneoczy.pl/plyn-renu-multiplus-360ml">płyn Renu Multiplus</a>. Soczewki przechowywane przez zaledwie cztery godziny w płynie, nadają się do noszenia przez cały dzień. Renu można także stosować w ciągu dnia do odświeżenia soczewek. </span></p><br><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;"><b>Działanie Renu Multiplus</b></span></p><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;"><b><br></b></span></p><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;">Renu Multiplus zawiera kombinację następujących składników, które gwarantują czystość i komfort widzenia (odpowiednie nawilżenie nie powoduje uczucia "piasku w oczach"):</span></p><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;">- hydrante – usuwający osady białkowe,</span></p><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;">- dymed – składnik dezynfekujący, który niszczy szkodliwe drobnoustroje,</span></p><span style="vertical-align: baseline;">- poloksaminę – składnik nawilżający i oczyszczający soczewki z lipidów i zanieczyszczeń pochodzących z powietrza.</span></span> 2016-03-11

Pielęgnacja soczewek kontaktowych

2016-03-11

Soczewki kontaktowe zrobiły błyskawiczną karierę i wiele osób wprost nie wyobraża sobie bez nich życia. Komfort, jaki zapewniają (chociażby brak problemów z uprawianiem sportu, zaparowanymi i brudnymi szkłami), technologie (np. hydrożelowe, zapewniające oczom max ilość tlenu, zmieniające kolor tęczówki), przystępna cena zjednały im rzesze krótko- i dalekowidzów. Soczewki, choć wygodne, niepozorne i mało widoczne, zużywają się, ulegają zanieczyszczeniu i wymagają odpowiedniej pielęgnacji.  


Jak pielęgnować soczewki kontaktowe?


Soczewki po zdjęciu z oka należy zanurzyć w wielofunkcyjnym płynie, który zdezynfekuje, opłucze, nawilży i bezpiecznie przechowa je do następnego założenia. Jednym z takich płynów jest oferowany przez Bauch&Lomb płyn Renu Multiplus. Soczewki przechowywane przez zaledwie cztery godziny w płynie, nadają się do noszenia przez cały dzień. Renu można także stosować w ciągu dnia do odświeżenia soczewek.


Działanie Renu Multiplus


Renu Multiplus zawiera kombinację następujących składników, które gwarantują czystość i komfort widzenia (odpowiednie nawilżenie nie powoduje uczucia "piasku w oczach"):

- hydrante – usuwający osady białkowe,

- dymed – składnik dezynfekujący, który niszczy szkodliwe drobnoustroje,

- poloksaminę – składnik nawilżający i oczyszczający soczewki z lipidów i zanieczyszczeń pochodzących z powietrza.