Urofort - bezpieczne rozwiązanie na dolegliwości układu moczowego

2016-01-29

Jak wspomóc leczenie zapalenia pęcherza moczowego i innych dolegliwości układu moczowego?

Choroby takie jak zapalenia pęcherza moczowego, czy kamica nerkowa są schorzeniami, które nie tylko powodują dotkliwy ból, ale też znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Właśnie dlatego, jeśli zauważymy u siebie pierwsze niepokojące objawy takie jak ból i pieczenie przy oddawaniu moczu, czy utrudnienie tej czynności fizjologicznej, warto do razu sięgnąć po sprawdzone, naturalne sposoby tak aby już na początku pobudzić siły obronne organizmu.

Dobrym rozwiązaniem może być w tym przypadku użycie ziołowej nalewki Urofort. Lek ten dostępny jest bez recepty w każdej aptece.

Czym jest lek Urofort?

Urofort jest nalewką opartą na kompozycji ziół, które od wieków wykorzystywane są w walce z chorobami układu moczowego. Wyciągi roślinne zawarte w tym leku pobudzają wydzielanie moczu, dzięki czemu doskonale zapobiegają powstawaniu wszelkich stanów zapalnych w nerkach i pęcherzu moczowym. Dzieje się tak dlatego, że wraz z moczem z organizmu wydalane są także bakterie powodujące stany zapalne w układzie moczowym.

Jakie substancje zawiera lek Urofort?

Producent tego leku na opakowaniu podaje następujący skład:

100g leku zawiera:

Extractum fluidum (1:1) compositum ex:

Uvae ursi folium (liść mącznicy) -45,0g

Solidaginis herba (ziele nawłoci) -35,0g

Urticae herba (ziele pokrzywy) - 20g

Mącznica jest ziołem, które działa moczopędnie i antyseptycznie na układ moczowy, dzięki czemu wspomaga walkę z bakteriami, które pojawiają się w układzie moczowym podczas jego zakażenia.

Identycznie działa również nawłoć, dlatego też połączenie tych dwóch wyciągów roślinnych w jednym leku sprawia, że wzajemnie wzmacniają one swoje działanie.

Pokrzywa natomiast jest jednym z najbardziej znanych ziół wykorzystywanych w leczeniu schorzeń układu moczowego. Oprócz działania moczopędnego i antyseptycznego, działa ona również wzmacniająco na cały organizm, gdyż zwiera wiele wartościowych pierwiastków i mikroelementów, które są niezbędne dla prawidłowego działania ustroju człowieka.

Jak stosować Urofort?

Na opakowaniu producent podaje informację, że lek przeznaczony jest dla osób powyżej 12 roku życia. Dla jak najlepszych rezultatów nalewkę należy pić 5 razy dziennie rozpuszczając 5 ml. płynu w niewielkiej ilości ciepłej wody.