3975 Jak skorygować astygmatyzm? <span id="docs-internal-guid-1a21e966-87e5-7ba4-bedd-6291bc34d08a"><p><span id="docs-internal-guid-1a21e966-87e5-7ba4-bedd-6291bc34d08a">Astygmatyzm, choć brzmi groźnie, nie jest chorobą, a sposobem widzenia spowodowanym zniekształceniem rogówki. Wiele osób boryka się z tą przypadłością, ale czasem jest ona tak nieznaczna, że pozostaje nie zauważona przez całe życie. W przypadku poważnego zniekształcenia pojawiają się jednak - niewyraźne widzenie w różnych punktach, zarówno w bliży jak i dali, bóle głowy, uczucie zmęczonych i suchych oczu. </span></p><span id="docs-internal-guid-1a21e966-87e5-7ba4-bedd-6291bc34d08a">Jeśli zniekształcenia są niewielkie - okulary mogą dobrze spełnić swoją rolę. Natomiast w korekcji astygmatyzmu poleca się przede wszystkim soczewki, ze względu na możliwość ich bezpośredniego dopasowania do skrzywionej rogówki. Soczewki toryczne umożliwiają stworzenie zróżnicowanego promienia krzywizny, dopasowanego indywidualne do każdego oka. W ofercie dostępne są m. in. soczewki koloryzujące np. <a href="http://www.piekneoczy.pl/colourvue-big-eyes-2-szt">Colourvue Big Eyes</a>, a także neutralne, podkreślające naturalny kolor oczu. Oprócz walorów technicznych, soczewki są również dużo wygodniejszą formą korekcji. Ich bezpośrednie przyleganie do oka nie tworzy dyskomfortu w patrzeniu na różne płaszczyzny, daleko, blisko lub na boki. Są też czasami jedyną formą poprawy widzenia dla sportowców lub osób pracujących w trudnych warunkach. Postępowanie w leczeniu zaawansowanego astygmatyzmu to przede wszystkim zabiegi chirurgiczne z zastosowaniem laseru.</span></span> 2016-01-26

Jak skorygować astygmatyzm?

2016-01-26

Astygmatyzm, choć brzmi groźnie, nie jest chorobą, a sposobem widzenia spowodowanym zniekształceniem rogówki. Wiele osób boryka się z tą przypadłością, ale czasem jest ona tak nieznaczna, że pozostaje nie zauważona przez całe życie. W przypadku poważnego zniekształcenia pojawiają się jednak - niewyraźne widzenie w różnych punktach, zarówno w bliży jak i dali, bóle głowy, uczucie zmęczonych i suchych oczu.

Jeśli zniekształcenia są niewielkie - okulary mogą dobrze spełnić swoją rolę. Natomiast w korekcji astygmatyzmu poleca się przede wszystkim soczewki, ze względu na możliwość ich bezpośredniego dopasowania do skrzywionej rogówki. Soczewki toryczne umożliwiają stworzenie zróżnicowanego promienia krzywizny, dopasowanego indywidualne do każdego oka. W ofercie dostępne są m. in. soczewki koloryzujące np. Colourvue Big Eyes, a także neutralne, podkreślające naturalny kolor oczu. Oprócz walorów technicznych, soczewki są również dużo wygodniejszą formą korekcji. Ich bezpośrednie przyleganie do oka nie tworzy dyskomfortu w patrzeniu na różne płaszczyzny, daleko, blisko lub na boki. Są też czasami jedyną formą poprawy widzenia dla sportowców lub osób pracujących w trudnych warunkach. Postępowanie w leczeniu zaawansowanego astygmatyzmu to przede wszystkim zabiegi chirurgiczne z zastosowaniem laseru.